7-11 Ekim 2016 Tarihleri arasında Konya’da yapılan Gençler Türkiye Taekwondo şampiyonasında 1.lik, kürsüsüne çıkmayı başaran Şüheda Nur Güler; ‘‘Türk Milli takımına seçildiğim için çok mutluyum,Kanada’da yapılacak olan Dünya Taekwondo Şampiyonasında Ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğim‘‘ dedi.sadettinozgenclogo

Yaklaşık 8 yıllık Taekwondo geçmişine rağmen Uluslararası şampiyonalarda bir çok madalyalar sığdırmış bir sporcudur Şüheda Nur Güler…

Taekwondo yaşamına Almanya’nın Gladbeck şehrinde Babası Ramazan Güler’in teşvikiyle TKD Taekwondo okuluna yazılmış, şampiyon kızımızın babası Ramazan bey, ‚‘‘Eti senin, kemiği benim‘‘ misali sevgili kızı Şüheda’yı Taekwondo antrenörü Ünal Öztürk’e teslim etmiş !..

RÜYALARIM GERÇEK OLDU, ÇOK MUTLUYUM !..

Disiplinli ve özverili çalışmalar neticesinde girdiği tüm müsabakalardan madalya kazanmış, daha sonra Uluslararası müsabakalarda da büyük başarı gösterdiğinden dolayı Alman Taekwondo Milli Takımının da dikkatini çeken Şüheda Nur Güler, 2014 ‚yılında Romanya’nın Başkenti Bükreş’te yapılan Avrupa taekwondo Şampiyonasından yüzünün akı ile 1.lik kürsüsüne çıkmayı başarır.Ama Şüheyda’nın içinde bir burukluk vardı, en büyük dileği ise Almanya değil de Türk Milli Taekwondo Takımı adına müsabakalara girerek Ülkesini temsil etmekti.
suheda-antrenoru-unal-ozturk-ile-calisma-sirasinda

8 yıllık Taekwondo yaşamında en büyük hayalini ise geçen hafta Konya’da yapılan Türkiye taekwondo şampiyonasında 1.olarak, Kanada’da yapılacak olan Dünya Şampiyonasında Türkiye’yi temsil etmeyi garantiledi, artık şampiyon kızımız hayallerine kavuşmuştu.

Avrupa şampiyonasına, Almanya Taekwondo milli takımından katılmanın gerekçeleri nedir ?

Ben Almanya da doğdum,Ailem de yıllar önce Almanya’ya yerleşmişler. Genellikle Almanya’da Şampiyonalara girdim. 2014’de,Alanya’da yapılan Türkiye taekwondo şampiyonasına katıldım, dereceye nedense giremedim.Ama daha sonra üst üste Türkiye şampiyonu oldum.Türkiye’ye gidip gelmek, Avrupa da yaşayan sporcular için bir hayli külfetli oluyor, Masraflar bir yana, okuldan da geri kalıyorsunuz, ama pes etmedim, Türkiye adına müsabakalar girerek Ülkemi temsil etmek en büyük hayalimdi ve gerçek oldu.Şimdi ise en büyük arzum, Kanada’da yapılacak olan Dünya taekwondo şampiyonasından madalya ile Ülkeme dönmektir.

YILDIRIM BELEDİYESPORLU ŞÜHEDA NUR GÜLER, GENÇLER TEKVANDO TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’NDA RAKİPLERİNİ GERİDE BIRAKARAK ŞAMPİYONLUK MADALYASININ SAHİBİ OLDU. (İHA/BURSA-İHA)

TAEKWONDO’NUN ALTIN YILDIZI ŞÜHEDA NUR GÜLER !..

2014’de Alman milli takımından katılarak  Avrupa şampiyonu oldun, nasıl bir duygu senin için Avrupa şampiyonluğu?

Sevinçliyim tabiki, sonuç da bir Avrupa Taekwondo şampiyonu oluyorsunuz,buruk bir sevinç yaşadım., Türk bayrağını göndere çektirseydim daha bir başka mutlu olurdum. Benimle aynı kategoride Türk milli takımından katılan sporcu Zehra Döşüçukur ancak 3. Olabildi. Bu başarıları önce Hocam Ünal Öztürk’e borçluyum.

Şüheda Nur Güler’in şimdiye kadar Uluslararası arenada kazandığı madalyaları yazarken inanın parmaklarım yoruldu.

İşte Avrupa Taekwondo Şampiyonu Şüheda Nur Güler’in başarı karnesi ;

Uluslararası Belçika kupası 1.liği…2014  Genf             ŞAMPİYON…

Uluslararası  Almanya kupası 1. Liği…2014 Hamburg ŞAMPİYON…

Uluslararası Sırbistan Kupası 2014  1iliği..  Zagrep     ŞAMPİYON…

Almanya şampiyonu 2015   Nürnberg                          ŞAMPİYON…

2015 Yılı Başarıları (Dereceleri)

  1. Ümitler Avrupa şampiyonu 2015 Bükreş-Romanya ŞAMPİYON…

-49kg Gençler Türkish Open 1.           ŞAMPİYON

-49kg Dutch open Hollanda.3.             BRONZ MADALYA

-49kg İspanya öpen 1.                         ŞAMPİYON

-49kg Avusturya open 1.                      ŞAMPİYON

-49kg Hırvatistan open 1.                     ŞAMPİYON

2016 Yılı Başarıları (DERECELERİ)

-49kg 2016 türkısch open 3.           BRONZ

-49kg Dutch open 1.                       ŞAMPİYON

-49kg Büyükler 49kg 1.                   ŞAMPİYON

-49kg İspanya open 3.                   BRONZ MADALYA

-49kg Avusturya open 3.               BRONZ MADALYA

-49kg Polonya open 1.                   ŞAMPİYON

-49kg Gençler Türkiye 1.               ŞAMPİYON

-49kg Ümit’ler Türkiye 1.               ŞAMPİYON

-49kg Gençler Türkiye (Konya) 1. ŞAMPİYON

 Bundan sonraki hedefin nedir?

Bu yıl inşallah Kanada‘da yapılacak olan Dünya Taekwondo şampiyonasında dereceye girmek en büyük idealim, daha sonrada Olimpiyat oyunları.Türkiye adına katılmak benim için bir başka gurur vericidir.Bu arada belirtmek isterim hocam Ünal Öztürk’e, beni sıfırdan alıp buralara kadar getirdiği için kendisine minettarım.

Ayrıca beni destekleyen Aileme buradan teşekkür ediyorum.

YASAL UYARI:  Dojospor® marka tescillidir. Taklit edilemez. Yazı, resim yada grafiklerden (Facebook sosyal sitesi haricinde) izinsiz alıntı yapılamaz, (Telif Hakkı) Copyright© Dojospor, bir uzakdoğu ve mücadele sanatları web sitesidir.

DOJOSPOR Yönetim kurulu… 

 

 

CEVAP VER